Logo DPmÚL

Tisková zpráva

21. 07. 2023

Do Mojžíře bude nově jezdit autobus s celodenním nástupem předními dveřmi

Ústí nad Labem – Statutární město Ústí nad Labem a Městský obvod Ústí nad Labem – Neštěmice ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ústí nad Labem (DPMÚL) přistoupí ke změně dopravní obslužnosti do oblasti problémového sídliště Mojžíř. Jde o další krok ve snaze ochránit slušné obyvatele a cestující, řidiče MHD, vozidla dopravního podniku a zároveň zklidnit situaci v této problémové lokalitě.

Trolejbusová linka číslo 57 je dlouhodobě nejvíce zatížena neplatícími cestujícími a řidiči odmítají ve stávajícím systému na lince jezdit. „Prakticky pokaždé musejí vozy projít generálním úklidem. Řidiči čelí agresi cestujících, jednu z našich řidiček cestující z Mojžíře nedávno poplivali,“ popisuje primátor Petr Nedvědický.

Od pondělí 31. července tak dojde na lince 57 ke zkrácení trasy. Nově bude oblast Mojžíře obsluhována autobusy pouze v úseku mezi zastávkami OD Květ – Mojžíř a zpět. „Věřím, že slušní cestující ocení, že budou cestovat v čistém voze a v bezpečí, byť to pro ně bude znamenat jeden přestup navíc. Obyvatel ostatních částí městského obvodu se změna téměř nedotkne. Dopravní obslužnost z a do Neštěmic bude nadále zajištěna standardně linkou číslo 51, která bude nově doplněna ještě linkou číslo 58 v celodenním provozu ze Skalky na Klíši a zpět,“ říká starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice Yveta Tomková.

„Z důvodu maximální eliminace cestujících bez platného jízdního dokladu bude na lince platit celodenní nástup předními dveřmi. Na bezpečnost a pořádek ve vozidlech budou dohlížet asistenti přepravy a strážník městské policie. Pro zvýšení ochrany zdraví a majetku bude vozidlo vybaveno kamerovým systémem,“ doplňuje za DPMÚL výkonná ředitelka Simona Mohacsi.

Jízdní řády a další informace budou včas umístěny na dotčené zastávky, k dispozici budou také ve vozidlech, na webových stránkách www.dpmul.cz a sociálních sítích, informace zveřejní také město a městský obvod.

Změny v dopravě jsou součástí velkého balíku opatření, která se Mojžíře týkají. Neštěmická radnice dlouhodobě žádala v Mojžíři o zavedení nonstop nástupu předními dveřmi, což je u trolejbusů téměř nemožné, aniž by byl narušen celkový systém dopravy ve městě a návaznost dopravního spojení. „Děkuji zástupcům dopravního podniku a vedení města, že vyslyšeli naše dlouhodobé prosby a volání o pomoc, abychom ochránili slušné cestující. Bohužel jiná cesta už pro Mojžíř není,“ doplňuje starostka Yveta Tomková.

Jízdní řád linky č. 41 - ke stažení zde

Jízdní řád linky č. 51 - ke stažení zde

Jízdní řád linky č. 57 - ke stažení zde

Jízdní řád linky č. 58 - ke stažení zde