Informační centrum

Zákaznické a informační centrum

Kontaktní adresa:

Revoluční 26
401 11  Ústí nad Labem

Telefon:

475 258 183

E-mail:

info(zavináč)dpmul.cz

Otevírací doba:

pondělí – pátek:
6:00 - 18:00

sobota

7:00 - 12:00

Bezplatná infolinka:

800 100 613


 

Dopravní dispečink

Telefon:

475 211 547

Jízda "na černo" z Vás hrdinu neudělá!

4.4.2017
Dopravní podnik připravuje informační a marketingovou kampaň, ve které bude netradičním způsobem upozorněno na problematiku cestujících bez platného jízdního dokladu.
„Inspirací při práci nám byla kampaň vídeňského dopravního podniku „101 Ausreden, die nichts nützen“ (101 výmluv, které jsou k ničemu), který postupně zveřejňoval absurdní výmluvy „černých pasažérů“. Při spojení s humornými ilustracemi se podařilo poukázat na jejich nesmyslnost. Prioritou přitom nebylo snížení počtu cestujících bez platného jízdního dokladu, ale upoutání pozornosti médií a platících cestujících, aby se o problému černých pasažérů více diskutovalo,“ prohlásil Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Kampaň bude mít dvě etapy.

V první etapě bude za pomocí nevšedních ilustrací veřejnosti představena přeprava v MHD jako služba, za kterou se musí platit, stejně jako za ostatní služby. Pro představu můžeme uvést jednu, kde bude zobrazen „černý pasažér“, který své jednání považuje za hrdinství a vzdor „systému“. Vedle něj pak bude uvedeno několik hesel, které upozorní, že člověk nepřemýšlí o placení za běžné služby, stejně tak by tedy neměl přemýšlet o platbě za přepravu v MHD. Navíc bude humorně poukázáno na absurdnost onoho „hrdinství“.

V druhé etapě budou veřejnosti prezentovány ty nejzajímavější výmluvy „černých pasažérů“, kterými komentovali svoji jízdu bez platného jízdního dokladu. Dopředu je třeba upozornit, že tyto výmluvy jsou skutečné a pracovníci přepravní kontroly se s nimi běžně setkávají. 
Cílem kampaně je představit přepravu v MHD jako službu, za kterou musí cestující zaplatit. Ukáže také, jak může být komplikovaný „život“ revizora, který přichází do kontaktu s cestujícími bez jízdenky, kteří se ho snaží někdy rozesmát, někdy urazit, uprosit atd. Více o výmluvách „černých pasažérů“ se dozvíte v naší kampani, která začne počátkem dubna.


SMS JÍZDENKA

Pro nákup částečně integrované mobilní jízdenky - tzv. SMS jízdenky pošlete SMS zprávu ve tvaru MDJ na číslo 90206. Jízdenka stojí 20 Kč
(+ cena SMS zprávy dle Vašeho tarifu u operátora), je přestupní a platí 60 minut jen v zóně 101 a to jak u spojů Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., (DPmÚL), tak u spojů Dopravců Ústeckého kraje (DÚK). Nelze jí využít u vlaků Českých drah. 

Daňový doklad k SMS jízdence si můžete vytisknout na www.smsjizdenky.cz.