Informační centrum

Zákaznické a informační centrum

Kontaktní adresa:

Revoluční 26
401 11  Ústí nad Labem

Telefon:

475 258 183

E-mail:

Otevírací doba:

pondělí – pátek:
6:00 - 18:00

sobota

7:00 - 12:00

Bezplatná infolinka:

800 100 613


 

Dopravní dispečink

Telefon:

475 211 547

Nově pořízený autobus pro potřeby autoškoly a zájezdovou dopravu

10.11.2016
Iveco Arway, tak se jmenuje nově pořízený autobus, který byl přivezen do areálu Dopravního podniku v Předlicích dne 4. listopadu.
Sněhově bílý meziměstský autobus nahradí původní vozidlo autoškoly značky Karosa B 952, které je již technicky zastaralé.

„Snažíme se neustále rozvíjet a držet krok s nejmodernějšími technologiemi, pořízení tohoto autobusu přispěje k lepšímu výcviku řidičů. Je potřeba, aby se budoucí řidiči cvičili na takových vozidlech, které pak budou řídit v ulicích našeho města,“ dodává Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. pořídil v loňském roce právě 30 nových autobusů značky Iveco, které nyní jezdí po Ústí nad Labem. Nově pořízený dvanácti metrový a dvanácti tunový autobus Iveco Arway má 53 míst k sezení, dosahuje nejvyšší rychlosti 100 km/hod. a jeho maximální výkon je 294 kW. 

„Iveco Arway nebudeme využívat jen pro výcvik budoucích řidičů, ale i pro vnitrostátní zájezdovou dopravu, po které zaznamenáváme dlouhodobě poptávku“, uvádí Ing. Milan Šlejtr, náměstek výkonného ředitele pro dopravu. 

Autobus byl již přihlášen na registrační značky, dále bude označen logem dopravního podniku, a pro výcvik autoškoly v souladu s platnou legislativou. Brzy s ním vyrazí první „žáci“ autoškoly do ostrého provozu.
SMS JÍZDENKA

Pro nákup částečně integrované mobilní jízdenky - tzv. SMS jízdenky pošlete SMS zprávu ve tvaru MDJ na číslo 90206. Jízdenka stojí 20 Kč
(+ cena SMS zprávy dle Vašeho tarifu u operátora), je přestupní a platí 60 minut jen v zóně 101 a to jak u spojů Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., (DPmÚL), tak u spojů Dopravců Ústeckého kraje (DÚK). Nelze jí využít u vlaků Českých drah. 

Daňový doklad k SMS jízdence si můžete vytisknout na www.smsjizdenky.cz.